Eczane Dizaynı Nasıl Olmalı?

Eczane Dizaynı Nasıl Olmalı? konusunda bilmeniz gerekenleri sizin için derledik. Konu hakkında ayrıntılı bilgi ve tüm sorularınız için bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Eczane Dizayn

Sadece ev dekorasyonları değil, artık iş yeri dekorasyonları da çok önemli. Bunlardan bir tanesi de kaçınılmazeczane dizayn
Bütün gün hastane ile uğraşmış hastaların biraz da olsun huzur bulabileceği, hem sizin için hem de hastalar için düzenli ve hoş görünümlü bir eczane dekorasyonu gerçekten çok önemli.
Eczane dekorasyonunu yaparken amaç her şeyin elinizin altında olmasının yanında bütün gün burada duracak çalışanlara da ilham verici rahat bir ortamın olması gerekiyor.
Bu yüzden eczane dekorasyonuna çok büyük bütçeler ayırmanıza gerek yok. Minik ve doğru dokunuşlar ile çalıştığınız ortamı değiştirebilirsiniz. Eğer isterseniz de bu dekorasyonu profesyonel olarak yapan şirketler ile yapabilirsiniz.

Oval tezgahların yanı sıra aydınlatmalar ile de müşterinizin dikkatini eczane dekorasyonuna çekebilirsiniz. Özellikle aydınlatmalar müşteriler için büyük önem taşıyor.
Aydınlatmanın iyi olması müşterilerin gözünde eczanenin modern olduğunu göstermeye yetiyor. Son yıllarda aydınlatma için led ışıklar oldukça popüler.

Tezgah ve aydınlatmanın yanı sıra eczane dekorasyonunda kullanılan renkler de çok önemli. Birbiri ile uyumlu renklerin kullanılması ve gözü yormayan renklerin seçilmesi dekorasyonda dikkat edilmesi gereken en önemli adımlardan biri.
Çünkü müşteri eczanenize geldiğinde oturup işlemlerinin hallolmasını beklerken rahat etmeli. Eğer memnun ayrılan bir müşteri olursa, mutlaka tekrar eczanenizi tercih edecektir.

Dekorasyonda ferah bir görüntü elde etmek için yerden aydınlatmalı vitrinler tercih edebilirsiniz. Cam sürgülü dolaplar ise hem yer bakımından hem de kullanım kolaylığı açısından ilk seçiminiz olsun.
Her şeyden önce eczane dekorasyonunuzun bir stili ve bir tarzı oldukça, müşterinizin ilgisini çekmemeniz imkansızdır.

Vitrinler ve dolaplar, eczanenin büyüklüğüne göre seçilmeli ve buna göre dekore edilmelidir. İlaçlar gruplara ayrılmış bir şekilde düzenlenmeli, göz kalabalığı olmaması için vitrinler buna göre dekore edilmelidir.

Hep dekorasyondan bahsettik. Dekorasyondan daha önemli bir konu daha var ki, bu da;güvenlik. Güvenliğiniz açısından eczanede bulunan kasanın mümkün olduğunca kapıdan uzak bir yer muhafaza etmeye çalışın.Eczane dekorasyonunda bir başka önerimiz ise, eczanenin ortasında bulundurabileceğiniz küçük bir stand olmasıdır. Müşteri beklerken hem bu standı inceleyebilir hem de sıkılmadan beklemesini sağlayacaktır.
Eczane dekorasyonunun ana fikri; ferah bir mekan yaratmaktır.

Detaylı bilgi ve destek için bizi hemen arayabilirsiniz! Deniz Eczane Tasarım alanında uzman, deneyimli ekipleriyle her zaman hizmetinizde!

Telefon: +90 312 425 10 20

E-posta: [email protected]