Eczane Raf Düzeni Nasıl Olmalı

Eczane Raf Düzeni Nasıl Olmalı konusunda bilmeniz gerekenleri sizin için derledik. Konu hakkında ayrıntılı bilgi ve tüm sorularınız için bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Eczane Raf Düzeni

Eczane Raf Düzeni bakımından diğer mağazalardan ayrılıyor. Mutlaka sizin de zaman zaman eczanelere yolunuz düşüyordur. Eczanelerdeki raf Düzeni gözlemlediğimizde rafların dar olduğunu görebiliriz. İlaçların ebatlarına göre ayarlanan bu raflar isteğe bağlı olarak kenarlarında yer alan ayar bölümünden değiştirilebilir. Eczanelerde genellikle ahşap raf Düzeni kullanılır ve beyaz renk tercih edilir.Bununla birlikte bazı eczanelerde buzlu cam şeklinde raf Düzeni görebilirsiniz.

Deniz Eczane Tasarım olarak eczanelere kendi alanları içerisinde en kullanışlı olacak şekilde profesyonel raf sistemleri uygulamaları gerçekleştirmekteyiz. Eczaneniz için en doğru raf düzenini sizin için belirleyebilir ve farklı alternatiflerle sizlere sunabiliriz. Seçimini yaptığınız ve bizim de tavsiye ettiğimiz raf sistemi uygulamalarını kısa sürede tamamlayarak düzenli bir eczane konseptine kavuşabilirsiniz.

Eczane Tasarımı

Eczane tasarımlarında genel tema beyaz renktir. Neden beyaz  renk? Çünkü sağlık sektöründe beyaz renk hijyeni temsil eder. Doktorlar, hemşireler, sağlık kuruluşları genelde bu rengi kullanırlar. Eczane tasarımlarında genellikle ortada geniş bir alan olduğunu görebilirsiniz. Bunun en temel sebebi farklı hastaların rahatlıkla bekleyebileceği alanlar yaratmaktır. Aynı zamanda bekleme koltukları da eczane içerisindeki yoğun zamanlarda kurtarıcı rol oynayan tasarım ögesidir. Bekleme koltukları eczanede bulunan bankolara doğru bakmalıdır. Eczaneler yoğunlukları bakımından diğer mağazalara göre farklı bir pozisyondadır.

Örneğin ; Bir giyim mağazasındaki yoğunluk diğer müşterilerin ilgisini çekerken ve satın alma oranlarını arttırırken aynı şey eczaneler için geçerli değildir. Eczaneleri ziyaret eden insanlar ya kendisi hasta olan ya da bir yakını hasta olan kişilerdir. Bu bakımdan eczanelere gelen kişiler kısa sürede ihtiyaçları olan ilaçları alarak hastalıkları bir an önce çözmek için ilk adımı atmak isterler. Bu nedenle eczane tasarımlarında yaşanabilecek yoğunluklar zaman zaman ziyaretçilerin tepkilerine neden olabilir. Tepkileri indirgemenin en sağlıklı yollarından biri gelen kişilere iyi hizmet ve konforlu ortam sağlamaktır. Bekleme koltukları bu nedenle çok önemlidir. Bekleme koltuklarının tam karşısında yer alacak mini ürün stantları ve sağlık dergileri ya da güncel dergi gazeteler ziyaretçilerinizi kısa süreli de olsa oyalayabilir. Buradan kazanacağınız zaman ile müşterilerinizin işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Eczane Dekorasyonu

Mağaza dekorasyonu denildiğinde onlarca seçenek sunulması mümkün fakat konu eczane dekorasyonuna geldiğinde çemberimiz daralıyor. Çünkü eczane dekorasyonunda kullanabileceğimiz renkler ve ögeler daha sınırlı. Yine de Deniz Eczane Tasarım olarak sizlere alışılmışın dışında örnekler sunabiliriz. İsteğe bağlı olarak adresinize kadar gelip eczanenizin yerini inceleyip ölçü alarak farklı alternatifler sunabiliriz.

Beğendiğiniz dekorasyon örneği üzerinden raf sistemleriniz, istediğiniz ekstra özellikler de sağlanarak dekorasyon düzenlemeniz en kısa sürede tamamlanır. Eczane dekorasyonu bu konuda daha önceden deneyimi olan kişilerce yapılmalıdır. Çünkü Eczanelerde özellikle raf sistemlerinde genel olarak kullanılan belli başlı ölçüler vardır ve mobilyaların kesimleri tasarımları bu ölçüler doğrultusunda yapılmalıdır.

Detaylı bilgi ve destek için bizi hemen arayabilirsiniz! Deniz Eczane Tasarım alanında uzman, deneyimli ekipleriyle her zaman hizmetinizde!

Telefon: +90 312 425 10 20

E-posta: [email protected]